Afgelopen vrijdag, de dag voordat de herfstvakantie begon, konden alle leerlingen van PCBS ‘De Wegwijzer’ uit Krimpen a/d IJssel genieten van de voorstellen ‘Pesten is toch leuk?’ door toneelgroep Quint.
"Nikki is een pester”. Vertelt Marnix Keeven, schrijver en speler van toneelgroep Quint. “Van haar vorige school is ze afgestuurd. Samen met haar vader is ze verhuisd naar een nieuwe omgeving. Van moeder hebben ze alleen nog een medaillon. Klaar voor een nieuwe start. Vader is hoopvol. Op school zit Nikki naast Herbert. Herbert eet iedere dag boterhammen met leverpastei en een banaan. Het ideale slachtoffer. Samen met de stoere Albert pest ze als vanouds. Je denkt, het kan niet erger, maar het lukt haar elke keer. Meester Hans(worst) heeft er genoeg van en bedenkt samen met vader een list. Nikki's medaillon wordt gestolen.”

Is pesten nog leuk als je zelf wordt gepest? De leerlingen leefden mee met Nikki en de andere spelers en ondervonden zelf dat dit niet het geval is. “Als leerkracht kun je met de kinderen praten over pesten, het proberen te voorkomen en ingrijpen als het gebeurt”, vertelt leerkracht Irene Hellendoorn. “Wij gebruiken op school de methode Leefstijl, waarbij de kinderen ook zelf ervaren wat het is om bijvoorbeeld buitengesloten te worden. Deze voorstelling maakte op de leerlingen veel indruk. Pesten is niet leuk!”.