Registreren | Inloggen
 
 
 
 
 
 
Text/HTML Minimaliseren

Welkom op de groepspagina van groep 1/2 B.

De vlindergroep vertelt......

de periode maart t/m juni

Alweer de laatste schoolkrant en dan is het schooljaar voorbij. Wat is dat snel gegaan en wat hebben we veel beleefd het afgelopen jaar!
Onze groep breidde uit met vier leerlingen: Merel, Tias, Mark en Yanoa en telt nu dertig vlinders.
 
Lente
Na de voorjaarsvakantie begonnen we vol enthousiasme met het thema lente. De winter had lang genoeg geduurd, dus tijd voor het voorjaar. Ook in de klas.
Het Chinese restaurant was veranderd in kinderboerderij ‘ de kip’. Daar werd hard gewerkt, want er waren veel dieren om voor te zorgen. Kippen, konijnen, schapen, lammetjes enz. Te veel om op te noemen. De hokken moesten worden verschoond, de dieren gevoerd en ook voor de zieke dieren moest goed worden gezorgd. Ja, ja, we hebben het wel druk gehad!!
We kregen ook nog negen kuikens om een weekje voor te zorgen. Ernst leerde ons hoe we ze voorzichtig vast moesten houden en hoe we ze moesten verzorgen. We vonden ze erg ‘schattig’ en lief. Soms mochten ze even vrij rondlopen op de vloer. Dát vonden ze zo spannend, dat ze soms een poepje lieten vallen op de vloerbedekking. Iedere dag waren ze weer een beetje groter geworden.
 
  
 
Het Paasfeest
Op donderdag 1 april vierden we op school het paasfeest. Het lokaal was mooi versierd met onze paaswerkjes en de paasboom. Ook stond er een tafel klaar waarop we allemaal onze spullen mochten neerzetten voor de paasmaaltijd. Iedereen had iets meegebracht. De juf begon met het vertellen van het paasverhaal. Daarbij zongen we onze liederen uit de liturgie. Daarna hebben we samen de tafels klaargezet voor de maaltijd en de meegebrachte spullen verdeeld. Best een moeilijk werkje, waarbij we héél goed moesten tellen. Maar het is gelukt en iedereen kreeg evenveel. We maakten de lekkerste combinaties en hebben niet vaak zó lekker gegeten! Mac Donalds was er niks bij!!
Aan het eind van de ochtend vertrokken we volgepakt met onze paaswerkjes naar huis om even een paar dagen uit te rusten van al het werk.
 
  
 
Muziekles Quint en de Nationale rekendag
Woensdag 14 april kregen we les in drama van theater Quint. Juf Sylvia vertelde eerst een spannend verhaal over een muis die bang was en daarna mochten wij zelf het verhaal naspelen. Dat was erg leuk en spannend!
Op donderdag 22 april deden we met de hele school mee met de ‘nationale rekendag’. Het thema was ‘meten te lijf’. We moesten allerlei meetgetallen onderzoeken met ons eigen lichaam. Dat was erg grappig. We hebben o.a gemeten hoe we de rij (slinger) van de groep zo lang mogelijk konden maken. Onze liggende slinger was 29 meter lang!! Ook hebben we uitgeprobeerd hoe we met elkaar zoveel mogelijk vloer van het speellokaal konden bedekken. We zijn de hele ochtend druk bezig geweest om alles wat we konden meten te meten. Zelfs ons gezicht!
 
  
 
Het Oranjefeest
Omdat koningin Beatrix ieder jaar op 30 april haar verjaardag viert, leek het ons een leuk idee om er weer eens een écht groot feest van te maken op school!
Dus gingen we snel aan de slag, want alles moest er vrolijk versierd uit zien.
Kinderboerderij ‘de kip’ verdween om plaats te maken voor ‘het huis van Oranje”. Daar woonde de koningin en het hing er vol met deftige kleding en portretten van het koningshuis. De ‘studietafel’ lag vol prachtige, interessante boeken en zo leerden we veel bijzonderheden over de koningin. Tijdens het theedrinken in ‘het huis’ werden er veel staatszaken doorgesproken.
Op donderdag 29 april was het groot feest, compleet met een aubade, een optocht, spelletjescircuit, hoedenshow en een vossenjacht.
Ook uit onze groep deden enkele kinderen mee met een zelfgemaakte hoed. Op de rand van de zandbak was het heerlijk genieten in de zon van heerlijke worstenbroodjes en lekkere limonade. Daarna eindigde de dag voor ons met de hoedenshow, waar als speciale gast de persoonlijke hoedenontwerpster van koningin Beatrix aanwezig was en in de jury zat samen met juf Corry.
Wat waren we moe, maar het was ook zóóóóó leuk!!!!!!
Gelukkig begon toen de meivakantie en konden we heerlijk uitrusten.
 
  
 
De zomer
En dan zijn we nu begonnen met de laatste weekjes voordat de zomervakantie begint. We hebben gekozen voor het thema vervoer, omdat dat ons wel handig leek i.v.m. de komende vakantie. In ons lokaal staat nu een echt reisbureau: ‘Zeehond reizen’. Dagelijks worden er interessante reizen geboekt naar alle delen van de wereld. We verdiepen ons in de verschillende vormen van vervoer en leren er veel over. Ook bestuderen we de kaart van Nederland en de wereldkaart om te weten waar we ongeveer terecht zullen komen.
 
  
 
Maar ook als voetgangers boekten we voor 1 juni nog een klein reisje, nl. naar de kinderboerderij. We boften wel, want juf Corry vertelde dat die dag de jonge geitjes weer voor het eerst geaaid mochten worden. Dat was heel lang verboden omdat er de Q-koorts heerste. Ze waren erg lief en helemaal niet bang voor ons.

  
 
 
En nu hebben we nog een paar weekjes te gaan, waarin nog even hard gewerkt moet worden. Maar met als verrassing…… de musical van groep acht!! We hebben er zin in!!
Wij wensen jullie allemaal alvast een hele fijne vakantie toe. Tot ziens in het nieuwe schooljaar!!
 
Groetjes van de ‘vlindergroep’, Tineke Bijl en…..een knuf van Flip de Beer